Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do mapy strony
Przejdź do menu
Deklaracja dostępności Informacje o kontraście Informacje dla niesłyszących A+ A-
www.straz.tomice.pl – portal strażaków ochotników z Gminy Tomice
Straz Tomice
Navigation
  • Aktualności
  • Ogłoszenia
  • Kontakt
  • Linki

Menu

  • Strona główna
  • Zarząd
  • Historia
  • Jednostki OSP
    • OSP w Lgocie
    • OSP w Radoczy
    • OSP w Tomicach
    • OSP w Witanowicach
    • OSP w Woźnikach
    • OSP w Zygodowicach
  • Projekty
  • Dokumenty
  • Do pobrania
  • Redakcja
strona Tomice
Stona Wadowice Online
You are here: Home › Aktualności › Życzenia z okazji Dnia Strażaka
← OSP Witanowice sprzedają auto
Zaproszenie na samochodową Pielgrzymkę Strażacką →

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

4 maja 2013 | Filed under: Aktualności

florian13W dniu dzisiejszym (04.05) wspominamy św. Floriana – patrona strażaków. Z tej też okazji na ręce Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Tomicach dh Stanisława Zająca wpłynęło pismo z życzeniami od Prezesa Zarządu Głównego dh Waldemara Pawlaka. Skierował je do wszystkich druhów strażaków z sześciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej Gminy.

 

Życie to czas, który został nam podarowany,
i w którym każdy z nas staje wobec wyzwania …
to wyzwanie polega na znalezieniu swojego celu,
przeznaczenia i na walce o nie. (Jan Paweł II)

 Współczesny świat pędzi, zmusza do pośpiechu i rywalizacji. Trudno dostrzec człowieka, jego potrzeby, marzenia, talenty.
A każdy chciałby czuć się potrzebnym, realizować swoje plany i ambicje. Tak ważne jest, by znaleźć swoje miejsce, zbudować swój mały, bezpieczny świat.
Niełatwa i piękna, na swój sposób wyjątkowa jest strażacka służba. Piękna, gdy kończy się uśmiechem, wdzięcznością innych, którym udało się pomóc w trudnej sytuacji.
Strażacka powinność to doskonalenie siebie, by lepiej służyć innym. Strażacy od pokoleń cieszą się szacunkiem społecznym, sentymentem do munduru, wdzięcznością osób obdarzonych pomocą w potrzebie.
Życzę, by jak najwięcej było radosnych chwil, satysfakcji, że zdążyliśmy z pomocą, by towarzyszyła nam życzliwość innych. By w tej służbie realizowały się ideały, marzenia, plany. By rodziny były spokojne o bezpieczne powroty z akcji.
Niech piękne przykłady przechodzą z pokolenia na pokolenie tworząc wspaniały dorobek naszej wielopokoleniowej strażackiej rodziny, silnej doświadczeniem starszych, fachową wiedzą ratowników i niespokojnym duchem młodych. Niech – jak każda rodzina – brać strażacka będzie dla siebie oparciem w trudnych sytuacjach.
Dużo zdrowia, pomyślności i szczęścia osobistego.

Łącząc wyrazy szacunku
Waldemar Pawlak

Did you like this article? Share it with your friends!

Tweet

Written by Grzesiek

← OSP Witanowice sprzedają auto
Zaproszenie na samochodową Pielgrzymkę Strażacką →

Archiwum

Mapa strony | Administrator: Grzegorz Łopatecki

© 2026 www.straz.tomice.pl - portal strażaków ochotników z Gminy Tomice

Powered by Esplanade Theme by One Designs and WordPress